Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Од вечерва на полноќ нови цени на горивата. Дизелот ќе поевтини за еден денар, додека бензините ќе поскапат за еден денар.

Според новата цена, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 83,5 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 85,5 денари по литар.

Цената на дизел од полноќ ќе биде 77,5 денари по литар.
Се намалува и цената на екстралесното масло за 1,5 денари и ќе изнесува 76,5 денари. Цената на мазутот од утре ќе изнесува 41,7 денари.


Статијата е прочитана 240 пати.

Сподели: