Оригиналниот накит на „Митас“ - идеален подарок за 8-ми Март

За претстојниот празник на жената, 8-ми Март, израдувајте ги дамите со рачно изработен накит со врвен квалитет од широкиот асортиман на „Митас“.

Накитот е направен од природни материјали, драги и полудраги камења, од сребро 925 обложено со бело, жолто и розе злато со природни камења корали, бисери, рубини.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063669064213&sk=photosВо асортиманот ќе најдете парче накит за сечиј вкус, белигзии и обетки од мурано стакло, корали и рубини, како и прстени со темно син камен садолит.

Исклучително квалитетниот накит, прстени, алки, синџирчиња со приврзоци во преубави, оригинални форми и бои е совршен подарок за секоја жена. Ексклузивниот накит се носи во секоја прилгода и оддава впечаток на уникатност, раскош, елеганција, но во исто време и едноставност и оригиналност.

„Митас“ се наоѓа во Градскиот трговски центар во Скопје на првиот кат.

Работното време е од понеделник до петок од 10:00 до 17:00 часот, аво  сабота од 9:00 до 15:00 часот.

За подетални информации може да се обратите на тел. број 070 248-089


Статијата е прочитана 670 пати.

Сподели:


КБ Прво пензиско